XIV Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej

Fot. UM Siemiatycze Fot. UM Siemiatycze

19 listopada zakończył XIV Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej. Organizatorem wydarzenia jest Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej, zaś patronat honorowy nad imprezą od lat sprawuje Burmistrz Miasta Siemiatycze.

Począwszy od 17 listopada przez trzy kolejne weekendowe wieczory w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach odbywały się koncerty, którym przysłuchiwali się wielbiciele muzyki chóralnej. Wśród wykonanych utworów można było usłyszeć m.in. różnorakie interpretacje wierszy duchowych i pokutnych, psalmy, pieśni pielgrzymkowe i świąteczne wykonywane w kilku językach słowiańskich. Specjalnymi gośćmi przeglądu były znakomite zespoły wokalne z Estonii i Białorusi.

W czasie Międzynarodowego Przeglądu Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz został odznaczony orderem św. Marii Magdaleny.

Źródło: UM Siemiatycze

Redakcja

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.