Delegacja z Etterbeek w Siemiatyczach

Fot. UM Siemiatycze Fot. UM Siemiatycze

W dniach 3-5 listopada , na zaproszenie Burmistrza Siemiatycz Piotra Siniakowicza, z wizytą w Siemiatyczach przebywała czteroosobowa delegacja gminy Etterbeek na czele z burmistrzem Vincentem de Wolf.

Zaproszenie władz miasta Siemiatycze przyjęła także Wicekonsul Ambasady RP w Brukseli Agnieszka Paciorek, która towarzyszyła delegacji.

Spotkanie odbyło się w dwa tygodnie po podpisaniu umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Siemiatyczami a Etterbeekiem i miało charakter wizyty studyjnej. Głównym celem było ukazanie potencjału miasta, ale także lepsze poznanie umawiających się stron.

W sobotnie popołudnie delegacja uczestniczyła w sesji rozmów z radnymi oraz kierownikami miejskich jednostek organizacyjnych. Po prezentacji poświęconej Siemiatyczom, przedstawiciele miast partnerskich rozmawiali przede wszystkim o możliwościach, jakie w zakresie realizacji wspólnych inicjatyw niesie ze sobą najbliższa przyszłość.

Jako pierwszoplanowe wskazane zostały projekty wymiany szkolnej i wymiany seniorów. Była również mowa o wymianie doświadczeń pracowników administracji, organizacji wspólnych zawodów sportowych czy kursów języka francuskiego i polskiego. W czasie kilkudniowego pobytu w Siemiatyczach Belgowie zwiedzili Siemiatycze, a także okolice miasta. Wielkie wrażenie wywarła na nich wizyta w ogrodzie botanicznym w Korycinach. Nieco odmienny charakter miała wizyta w jednym z lokalnych zakładów produkcyjnych, w którym to wprowadzono gości w tajniki produkcji serów pleśniowych. Wizyta w Siemiatyczach zakończyła się w niedzielę.

Źródło: UM Siemiatycze

Redakcja

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej w tej kategorii: « Podlaska Jesień Jesienne Trele »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.