"SIEMIATYCKA STAJENKA" - INTEGRACJA I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Fot. Marek Malinowski Fot. Marek Malinowski

W dawnej synagodze w Siemiatyczach odbył się Podlaski Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Siemiatycka Stajenka 2017”. Siemiatycki Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, Akcja Katolicka i SOK zorganizował Siemiatycką Stajenkę zapraszając do integracji i wspólnego kolędowania osoby niepełnosprawne z Podlasia i Mazowsza.

Na deskach Siemiatyckiego Ośrodka Kultury wystąpiło kilkanaście grup kolędowych Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domu Pomocy. W spotkaniu kolędniczym uczestniczyli Wicestarosta Marek Bobel, Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski i Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.

Było dużo wzruszeń, duchowego wyciszenia i euforycznej radości. Był to ważny dzień w pielęgnowaniu relacji międzyludzkich oraz kultywowaniu pięknych zwyczajów i obrzędów naszej kultury narodowej.

Źródło: Starostwo Powiatowe Siemiatycze

Ostatnio zmienianypiątek, 27 styczeń 2017 09:52
Redakcja

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.