"POKÓJ I DOBRO" - SIEMIATYCKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

Fot. Marek Malinowski Fot. Marek Malinowski

Pod hasłem "Pokój i dobro", 6 stycznia w Dzień Objawienia Pańskiego po raz kolejny w Siemiatyczach odbył się Orszak Trzech Króli - niezwykłe, pełne radości, rodzinne wydarzenie o chrześcijańskich fundamentach, które jest nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych i przenosi wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność.

Orszak Trzech Króli to inicjatywa lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie, wyrażając swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich i kultywując żywe niegdyś i bardzo lubiane tradycje kolędowe.

Wśród uczestników orszaku tradycyjnie nie zabrakło Starosty Jana Zalewskiego i Wicestarosty Marka Bobla, którzy wspólnie z mieszkańcami wędrowali siemiatyckimi uliczkami. Pomimo silnego mrozu wszyscy idący za Betlejemską Gwiazdą emanowali prawdziwą radością i wzajemną życzliwością. Wielkie Brawa i słowa uznania dla wszystkich organizatorów i współorganizatorów siemiatyckiego Orszaku Trzech Króli.

Źródło: Starostwo Powiatowe Siemiatycze

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.