Redakcja

Redakcja

URL strony:

Uczta Uliczna w Siemiatyczach

W najbliższy weekend od 31 lipca do 2 sierpnia na ulicy gen. Władysława Andersa odbędzie się Uczta Uliczna. Do Siemiatycz zjadą się Foodtrucki z najsmaczniejszymi kuchniami z całego świata. 

Na miejscu bedzie sie znajdowac stoisko z zimnymi napojami. Jest przewidziana również specjalna strefa dla najmłodszych gdzie będą mogły spędzić czas bawiąc się na dmuchańcach oraz nabyć pamiątkową zabawkę z postaciami ze swoich ulubionych bajek. 

Daruj sobie gotowanie w domu ponieważ w najbliższy weekend w Siemiatyczach odbywać się będzie kulinarne święto. 

I Siemiatycki Festiwal Podróżniczy

ODYSEJA – pod takim hasłem 14 kwietnia odbył się I Siemiatycki Festiwal Podróżniczy.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała podróżniczych opowieści wytrawnych poszukiwaczy przygód: prelekcję o kolumbijskich bezdrożach na rowerze wygłosił Piotr Strzeżysz, o życiu na środku Pacyfiku - Wojciech Mura, o afrykańskiej przygodzie w Kenii i Tanzanii - Patrycja Borzęcka, o Indonezji – Anna Jakiewicz, o Mongolii – Przemysław Pakulniewicz, o wyprawie na wózku z Ameryki Płd. na Alaskę - Michał Woroch. Wyjątkowe emocje wzbudziła historia gościa specjalnego Jaśka Meli, który wspominał swoje wyprawy na Biegun Północny.

Na zakończenie festiwalu Burmistrz Miasta Siemiatycze wręczył pamiątkowe statuetki zwycięzcom konkursów na najciekawszą prezentację podróżniczą oraz najciekawszą fotografię ukazującą piękno przyrody. Festiwal zakończyła projekcja filmu podróżniczego. Organizatorem wydarzenia było Miasto Siemiatycze.

Źródło: UM Siemiatycze

V Otwarte Mistrzostwa Siemiatycz w Wyciskaniu Odważnika

17 lutego na hali widowiskowo-sportowej (ul. Świętojańskiej 25A) odbędą się V Otwarte Mistrzostwa Siemiatycz w Wyciskaniu Odważnika.

Mężczyźni – w dwóch kategoriach wagowych (granica 85 kg) wyciskać będą 20 kg odważniki, a panie - 10 kg. Amatorom (osoby początkujące i uczniowie szkół średnich) przygotowano odważnik 16 kg.

Impreza rozgrywana będzie w ramach Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2017/2018. Będzie to kolejna okazja do poprawienia bilansu punktowego przez zawodników, którzy już brali udział w zawodach zaliczanych do ligi.

Regulamin

Źródło: UM Siemiatycze

UWAGA KIEROWCY! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W CENTRUM SIEMIATYCZ

W związku z uroczystościami przysięgi wojskowej przyszłych żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, które odbędą się 4 lutego (niedziela) na placu przed Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie ulicy Legionów Piłsudskiego.

Otóż:

- na dużym parkingu przy ulicy Legionów Piłsudskiego (przy skrzyżowaniu z ulicą Ogrodową) od soboty 3 lutego od godzin 18.00 do niedzieli 4 lutego do godz. 12.30 będzie obowiązywał zakaz parkowania pojazdów cywilnych.

4 lutego (niedziela) od godz. 8.00 do godz. 12.30 wyłączona z ruchu pojazdów będzie ulica Legionów Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Ogrodową do wjazdu do Szkoły Muzycznej.

4 lutego (niedziela) w godz. 7.00 - 12.30 będzie obowiązywał zakaz parkowania na parkingach przy ulicy Legionów Piłsudskiego przed starostwem powiatowym oraz na placu przed starostwem.

Samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i utrudnią ruch będą usuwane.

Źródło: Starostwo Powiatowe Siemiatycze