ODPOWIE ZA USZKODZENIE CIAŁA ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

Dyżurny siemiatyckiej komendy, w miniony poniedziałek, po godzinie 16.00, otrzymał informację o pobiciu 62-letniego mieszkańca gminy Siemiatycze. Pod wskazany adres niezwłocznie udali się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.

Na miejscu zdarzenia mundurowi zastali poszkodowanego, któremu bezzwłocznie udzielili pierwszej pomocy i jednocześnie wezwali załogę karetki pogotowia. W pewnym momencie 62-latek stracił przytomność. Policjanci natychmiast sprawdzili jego funkcje życiowe, a gdy się okazało, że nie oddycha, rozpoczęli reanimację. Prowadzili ją do czasu przyjazdu pogotowia. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 62-latek w swoim domu spotkał się towarzysko ze znanym mu mężczyzną. Podczas wspólnego biesiadowania doszło między nimi do kłótni, w trakcie której, 37-latek prawdopodobnie go pobił. Po tym zdarzeniu, młodszy z mężczyzn wyszedł z mieszkania.

Policjanci szybko ustalili podejrzanego 37-latka i jeszcze tego samego dnia zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Siemiatycze, usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć 62-latka. Decyzją sądu został on aresztowany na trzy miesiące.

Źródło: policja.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.