Włamywacze nie mają urlopu w czasie wakacji

Przed wakacyjnym wyjazdem poproś o pomoc sąsiada. Podczas twojej nieobecności nie tylko podleje on kwiatki w mieszkaniu, lecz także sprzątnie ulotki z wycieraczki i zwróci uwagę na osoby kręcące się pod drzwiami. O czym jeszcze warto pamiętać, zanim wyjedziemy?

Szczególną uwagę zwróćmy na to, co upubliczniamy w internecie. Jak zaznacza Mariusz Łubiński, prezes firmy Adamus: „Nie powinniśmy informować o tym, że wyjeżdżamy na urlop i nie będzie nas w domu, a tym bardziej – zamieszczać zdjęć naszego mieszkania i pokazywać tego, co się w nim znajduje”.

Jeśli mieszkamy w bloku, dopilnujmy, aby administracja zadbała o zabezpieczenia budynku i osiedla. „Powinna ona zatroszczyć się o to, by działały domofon i samozamykacz drzwi, a wszystkie oszklenia były w należytym stanie. Warto też, żeby zainteresowała się tym, czy wszędzie są wkręcone sprawne żarówki” – podkreśla rozmówca.

W samym lokalu przed wyjazdem trzeba odłączyć od zasilania sprzęty elektroniczne. Ponadto należy rozważyć zakręcenie dopływów wody i gazu, a także wyłączenie centralnego ogrzewania. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie alarmu. I choć nie zapewni on 100-procentowej ochrony, to na pewno ją zwiększy. Włączenie się sygnału ostrzegawczego zwróci uwagę na nasz lokal i odstraszy złodziei.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.