Siemiatyccy policjanci podsumowali miniony 2016 rok

fot.www.siemiatycze.policja.gov.pl fot.www.siemiatycze.policja.gov.pl

W środę 8 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Siemiatyczach odbyła się odprawa roczna, podczas której podsumowano efekty osiągnięte w służbie przez siemiatyckich policjantów. W odprawie udział wziął przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku mł. insp. Dariusz Matwiejczuk - Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Białymstoku, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Maciej Wesołowski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji - podinsp. Tomasz Wyszkowski, kadra kierownicza jednostki, policjanci, pracownicy komendy oraz zaproszeni gości, a wśród nich: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, sądu, straży pożarnej oraz straży granicznej.

Spotkanie rozpoczął Pan Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach mł. insp. Maciej Wesołowski, który przywitał wszystkich zebranych, a następnie przedstawił wyniki pracy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach za 2016 rok oraz wskazał kierunki i zadania, które realizowane będą w roku 2017. Podczas wystąpienia wielokrotnie podkreślał dobre wyniki osiągnięte przez siemiatyckich policjantów.

W roku 2016 siemiatyccy policjanci wszczęli 548 postępowań przygotowawczych. W porównaniu z 2015 rokiem liczba ta spadła o 68. Wówczas było ich 615. Odnotowano też wzrost wskaźnika wykrywalności do poziomu 81,1% i był wyższy od efektów osiągniętych rok wcześniej o 2,3 %.

W kategorii przestępczości kryminalnej również odnotowano spadek wszczętych postępowań przygotowawczych. W 2016 roku odnotowano ich 259, podczas gdy rok wcześniej - 340. Wzrosła także wykrywalność tego rodzaju przestępstw z 68,1% w 2015 roku do 73,8% w roku 2016.

Natomiast w kategorii przestępstw gospodarczych w 2016 roku odnotowano wzrost wszczętych postępowań przygotowawczych z 62 w 2015 roku do 89 w 2016 roku. Odnotowano jednak spadek wskaźnika wykrywalności do poziomu 73,6% i był niższy od efektów osiągniętych rok wcześniej o 8,9 %.

W roku 2016 odnotowano 30 wypadków drogowych. Było ich o 16 mniej niż w 2015 r. (wtedy - 46). Spadła też liczba osób zabitych w wypadkach drogowych. W ubiegłym roku na terenie powiatu siemiatyckiego zginęły 4 osoby ( 8 – w 2015 r.), a rannych zostało 42 osoby (62 – w 2015 r.) przy nieznacznym wzroście ilości kolizji z 202 w 2015 roku do 238 w 2016 roku. Podczas całego 2016 roku przeprowadzono ponad 20 tyś. badań stanu trzeźwości. W wyniku działań profilaktycznych ujawniono 76 kierujących którzy postanowili wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Szef siemiatyckich policjantów podkreślił także, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie stała się narzędziem coraz aktywniej wykorzystywanym przez mieszkańców jako skuteczna forma komunikacji i dbania o bezpieczeństwo, jako dobro wspólne, z której efektywnie korzystają w swojej codziennej służbie policjanci.

Na zakończenie swojego wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach mł. insp. Maciej Wesołowski podziękował przedstawicielom samorządów za współpracę oraz wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Za dobrą służbę siemiatyckim funkcjonariuszom podziękował również w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku mł. insp. Dariusz Matwiejczuk.

Następnie w odprawie głos zabrali przybyli goście, którzy podziękowali za dobrą pracę funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach oraz życzyli, aby takie same wyniki były również w bieżącym roku.

Źródło: www.siemiatycze.policja.gov.pl

Redakcja

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.