RUSZA ROZBUDOWA DROGI POWIATOWEJ OSTROŻANY - PERLEJEWO

Fot. Marek Malinowski Fot. Marek Malinowski

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego oraz innych osób, które korzystają z drogi powiatowej łączącej Ostrożany z Perlejewem. Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach rozstrzygnął przetarg na rozbudowę ponad 5 kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2101B (od Ostrożan do skrzyżowania z drogą powiatową 1727B, w okolicy Twarogów Trąbnica).

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „TRANSBET” z Białej Podlaskiej podjęło się realizacji zadania za kwotę - 3 milionów 793 tys. zł. Prace mają się zakończyć do 10 sierpnia. Będzie to największa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu siemiatyckiego.

Powiat Siemiatycki na modernizację drogi pozyskał z budżetu państwa dotację w wysokości blisko 2 milionów złotych. Inwestycję wspólnie z Powiatem będą współfinansowały Gminy Drohiczyn i Perlejewo.

Powstanie droga o nawierzchni asfaltowej szerokości 6 metrów oraz rondo w Ostrożanach, chodniki z kostki brukowej, zjazdy na prywatne posesji i działki rolne, a także zatoczki autobusowe.

Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmie między innymi:

- w miejscowości Ostrożany: jezdnia o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6,50 m; skrzyżowanie o ruchu okrężnym trójwlotowe (rondo) o średnicy zewnętrznej 20,0m i wyspie środkowej o średnicy 9,0m; obustronne chodniki o szerokości 2,0m; zatoka postojową o głębokości 4,5m; zjazdy do posesji z kostki brukowej betonowej ograniczone krawężnikami betonowymi.

- w m. Koski Wypychy: jezdnia o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6,50 m – przekrój półuliczny z chodnikiem 1,5m jednostronnym ; dwie zatoki autobusowe o nawierzchni z betonu asfaltowego wraz z peronem z kostki brukowej betonowej o szerokości 1,5 m. - poza obszarem zabudowanym: jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego i podstawowej szerokości 6,00 m wraz z poboczami gruntowymi o szerokości 1,0m; zjazdy zaprojektowano o nawierzchni z betonu asfaltowego.

- przebudowa skrzyżowań z drogami powiatowymi nr 1734B, 1735B, 2102B oraz z drogami gminnymi.

- przejście wyniesione w m. Ostrożany z doświetleniem fotowoltaicznym. - Oświetlenie fotowoltaiczne przy przejściu dla pieszych w m. Koski Falki.

Źródło: Starostwo Powiatowe Siemiatycze

Redakcja

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.