Redakcja

Redakcja

URL strony:

Basen w Siemiatyczach – ogłoszenie o przetargu

W zeszłym tygodniu do mieszkańców dotarła informacja o dofinansowaniu budowy basenu (6 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki), a 21 listopada został ogłoszony przetarg na budowę krytej pływalni przy ul. Świętojańskiej 25. Oznacza to, że już wkrótce inwestycja będzie realizowana.

“Budowa krytej pływalni sportowo-rekreacyjnej w ramach Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach” – pod takim tytułem ogłoszono przetarg na wykonanie robót budowlanych dotyczący siemiatyckiego basenu.

Realizacja zadania polegać będzie na budowie hali basenu, częściowej rozbiórce i przebudowie zaplecza hali widowiskowo-sportowej oraz przebudowie budynku szkolnego Gimnazjum Publicznego Nr 1 przy ul. Świętojańskiej 25 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową.

W skład basenu wejdą:
a) basen sportowy o sześciu torach;
b) basen rekreacyjny,
c) wodny plac zabaw dla dzieci z atrakcjami wodnymi;
d) dwie wanny z hydromasażem;
e) zespół saunowy wyposażony w kompletne zestawy kabin saunowych oraz pryszniców schładzających wraz z przestrzenią do odpoczynku.

Trzy kondygnacje budynku (w tym jedna podziemna) obejmą powierzchnię ponad 2 tys. m2.

Ogłoszenie o przetargu znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Siemiatycze pod adresem

http://bip.um.siemiatycze.wrotapodlasia.pl/zamowienia_publiczne/Przetargi/budowa-krytej-plywalni-sportowo-rekreacyjnej-w-ramach-miedzynarodowego-centrum-edukacji-ekologicznej-wschod-zachod-w-siemiatyczach.html.

 

Źródło: UM Siemiatycze

Memoriał Szachowy 2017

W tegorocznej edycji Memoriału Szachowego Władysława Olszewskiego, który odbył się w Siemiatyczach 19 listopada, wzięło udział 17 pasjonatów gry w szachy.

W kategorii senior zwyciężył Józef Flaziński (UKS-STSz Sokołów Podlaski), za którym na podium znaleźli się Dariusz Kuczyński (MUKS Stoczek 45 Białystok) i Błażej Panasiuk (Bielsk Podlaski).

Wśród juniorów pierwsze miejsce zajął Jakub Żurawicki (MUKS Fides Węgrów), drugie - Wojciech Kakowski (KSz Skoczek Siedlce), a trzecie - Maja Górska (UKS Korona Gdańsk/Mielnik).

Źródło: UM Siemiatycze

XIV Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej

19 listopada zakończył XIV Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej. Organizatorem wydarzenia jest Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej, zaś patronat honorowy nad imprezą od lat sprawuje Burmistrz Miasta Siemiatycze.

Począwszy od 17 listopada przez trzy kolejne weekendowe wieczory w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach odbywały się koncerty, którym przysłuchiwali się wielbiciele muzyki chóralnej. Wśród wykonanych utworów można było usłyszeć m.in. różnorakie interpretacje wierszy duchowych i pokutnych, psalmy, pieśni pielgrzymkowe i świąteczne wykonywane w kilku językach słowiańskich. Specjalnymi gośćmi przeglądu były znakomite zespoły wokalne z Estonii i Białorusi.

W czasie Międzynarodowego Przeglądu Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz został odznaczony orderem św. Marii Magdaleny.

Źródło: UM Siemiatycze

Strzelał do żony z broni gazowej - został zatrzymany

W czwartek Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, około godz. 11.30, otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Siemiatycze, mężczyzna strzelił z broni gazowej do swojej żony. Na miejsce interwencji natychmiast skierowany został patrol Policji oraz pogotowie ratunkowe. W trakcie rozmowy z pokrzywdzoną funkcjonariusze ustalili, że mąż kobiety, podczas kłótni małżeńskiej, strzelił do niej z broni gazowej, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze bezzwłocznie podjęli poszukiwania 49-latka. Mężczyzna został odnaleziony przez policyjny patrol na quadach, w rejonie Siemiatycz, na zalesionych i podmokłych terenach. Jak się okazało, 49-latek wpadł do 5 metrowego rowu, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Obok poszukiwanego mężczyzny, mundurowi zauważyli broń gazową, którą zabezpieczyli, a także pustą butelkę po alkoholu. Funkcjonariusze skutecznie pomogli podejrzewanemu wydostać się z zagłębienia w ziemi, będącego pozostałością po byłym torowisku. Wychłodzony mężczyzna, tuż po badaniach lekarskich, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz dalszym losem 49-latka zajmie się sąd.

Źródło: www.podlaska.policja.gov.pl