Redakcja

Redakcja

URL strony:

Siemiatyccy policjanci wygrali Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Siemiatycz

W niedzielę 19 lutego na hali widowiskowo-sportowej w Siemiatyczach rozegrany został Turniej Halowy Piłki Nożnej dla drużyn niezrzeszonych o Puchar Burmistrza Siemiatycz. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Tak więc siemiatyccy funkcjonariusze rozegrali 5 meczy w których nie odnieśli żadnej porażki a jedynie zremisowali dwa z nich. Puchar za zajęcie pierwszego miejsca od Burmistrza Siemiatycz odebrał Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Romuald Leoniuk. Królem strzelców okazał się policjant siemiatyckiej drogówki post. Marcin Szpański. Siemiatyckich policjantów w grze wspierali koledzy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. Za nieocenioną pomoc serdecznie dziękujemy.

Źródło: www.siemiatycze.policja.gov.pl

Najbliższe projekcje filmowe

Animacja “Balerina”, adaptacja kolejnej części bestsellerowej powieści E.L. James “Ciemniejsza strona Greya” oraz biografia bł. Karoliny Kózkówny “Zerwany kłos” to filmy, które zostaną zaprezentowane w najbliższych dniach w sali SOK przy ul. Zaszkolnej.

We wtorek 21 lutego wyświetlone zostaną filmy:

“Balerina” (godz. 9.00, 16.00) - animowana komedia o jedenastoletniej sierocie Felicji, która ucieka do Paryża, by zostać baleriną w operze. Tam trafia pod opiekę byłej gwiazdy baletu.

“Ciemniejsza Strona Greya” (godz. 17.45, 20.00) opowieść o zawikłanym romansie pomiędzy Anastasią Steele a biznesmenem Christianem Greyem.

Bilety w cenach 16 zł (normalny), 13 zł (ulgowy) i 12 zł (zbiorowy) do nabycia bezpośrednio przed seansem.

Od 24 do 26 lutego odbędą się projekcje filmu “Zerwany Kłos”. Terminy seansów:

24 lutego, godz. 8.15, 10.15
25 lutego, godz. 10.00, 16.00
26 lutego, godz. 16.00, 19.00

Bilety w cenach 12 zł (normalny), 10 zł (zbiorowy) do nabycia w Siemiatyckim Ośrodku Kultury (ul. Zaszkolna 1, ul. Legionów Piłsudskiego 1).

 

Źródło: UM Siemiatycze

RUSZA ROZBUDOWA DROGI POWIATOWEJ OSTROŻANY - PERLEJEWO

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego oraz innych osób, które korzystają z drogi powiatowej łączącej Ostrożany z Perlejewem. Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach rozstrzygnął przetarg na rozbudowę ponad 5 kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2101B (od Ostrożan do skrzyżowania z drogą powiatową 1727B, w okolicy Twarogów Trąbnica).

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „TRANSBET” z Białej Podlaskiej podjęło się realizacji zadania za kwotę - 3 milionów 793 tys. zł. Prace mają się zakończyć do 10 sierpnia. Będzie to największa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu siemiatyckiego.

Powiat Siemiatycki na modernizację drogi pozyskał z budżetu państwa dotację w wysokości blisko 2 milionów złotych. Inwestycję wspólnie z Powiatem będą współfinansowały Gminy Drohiczyn i Perlejewo.

Powstanie droga o nawierzchni asfaltowej szerokości 6 metrów oraz rondo w Ostrożanach, chodniki z kostki brukowej, zjazdy na prywatne posesji i działki rolne, a także zatoczki autobusowe.

Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmie między innymi:

- w miejscowości Ostrożany: jezdnia o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6,50 m; skrzyżowanie o ruchu okrężnym trójwlotowe (rondo) o średnicy zewnętrznej 20,0m i wyspie środkowej o średnicy 9,0m; obustronne chodniki o szerokości 2,0m; zatoka postojową o głębokości 4,5m; zjazdy do posesji z kostki brukowej betonowej ograniczone krawężnikami betonowymi.

- w m. Koski Wypychy: jezdnia o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6,50 m – przekrój półuliczny z chodnikiem 1,5m jednostronnym ; dwie zatoki autobusowe o nawierzchni z betonu asfaltowego wraz z peronem z kostki brukowej betonowej o szerokości 1,5 m. - poza obszarem zabudowanym: jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego i podstawowej szerokości 6,00 m wraz z poboczami gruntowymi o szerokości 1,0m; zjazdy zaprojektowano o nawierzchni z betonu asfaltowego.

- przebudowa skrzyżowań z drogami powiatowymi nr 1734B, 1735B, 2102B oraz z drogami gminnymi.

- przejście wyniesione w m. Ostrożany z doświetleniem fotowoltaicznym. - Oświetlenie fotowoltaiczne przy przejściu dla pieszych w m. Koski Falki.

Źródło: Starostwo Powiatowe Siemiatycze

NOWOCZESNY SPRZĘT MEDYCZNY TRAFIŁ DO SIEMIATYCKIEGO SZPITALA

Dzięki wsparciu Mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego (1% podatku w ramach akcji Fundacji "Ratujmy" - "Dar Serca"), pomocy finansowej samorządów z całego Powiatu Siemiatyckiego oraz lokalnych przedsiębiorstw Szpital Powiatowy w Siemiatyczach mógł zrealizować ważne zadanie. Do pracowni elektrokardiografii i ultrasonografii trafił nowoczesny aparat USG - echokardiograf.

 

To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów. Dzięki urządzeniu będą lepiej i dokładniej diagnozowani. Koszt aparatury to ponad 155 tysięcy złotych.

 

- Bardzo cieszymy się, że do naszego szpitala trafił ultrasonograf najwyższej klasy – mówił podczas prezentacji urządzenia w szpitalu Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ Siemiatycze. – W porównaniu z urządzeniem, jakie mieliśmy do tej pory do dyspozycji - to niebo a ziemia. Nowy aparat ma znacznie lepszą rozdzielczość, jest bardziej dokładny, a to przekłada się oczywiście na lepszą diagnostykę pacjentów i szybsze rozpoznanie choroby oraz rozpoczęcie leczenia. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Powiatu Siemiatyckiego, fundacji Ratujmy, poszczególnym samorządom: powiatowemu, miejskim, gminnym oraz firmom za wsparcie udzielone naszej jednostce. Dzięki państwa hojności i dobroci serc pacjenci będą mieli szansę na lepszą przyszłość i szybszy powrót do zdrowia.

 

Źródło: Startostwo Powiatowe Siemiatycze